Connect with us

#ФАЦИ

Бритни Спирс по 13 години конечно е слободна, судот го укина старателството

Судот во Лос Анџелес конечно го укина старателството, односно посебниот надзор кој 13 години го контролираше животот на познатата поп ѕвезда Бритни Спирс.

„Прекинато е старателството над личноста и имотот на Бритни Џин Спирс“, изјави судијката Бренда Пени по вчерашното рочиште.

Додаде дека сегашниот старател ќе продолжи да работи на решавање на тековните финансиски проблеми во случајот. 39-годишната пејачка го молеше судот да го раскине правниот аранжман кој од 2008 година ги регулираше нејзиниот личен живот и имот вреден 60 милиони долари. Таа не беше присутна на рочиштето во петокот.
Нејзините обожаватели пред судот ја прославија одлуката за нејзината слобода и го испееја хитот „Stronger“.

Старателството или посебниот надзор беше во рацете на нејзиниот татко откако таа доживеа јавен психички слом и беше на лекување за ментални проблеми, чии детали не се објавени.

Никој од вклучените во надзорот над неа во петокот не се спротивстави на барањето за прекинување на старателството.

Клучното прашање беше дали судијката ќе побара Спирс да добие процена на менталното здравје, што е чекор кој често се презема пред завршување на старателство, но таа тоа не го направи.

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: