Connect with us

#ФАЦИ

(Фото) Бездоминк влезе во берберница по брич, а излезе како топ модел за насловна

Запуштен бездомник влегол во берберницата за да побара од вработените брич за да си ја избричи брадата. Но тое кога го виделе му понудиле да го средата. Жоао Коељо Гимареш е бездомник во градот Гојанија во Бразил. Живеел на улица три години кога влегол во берберница и побарал брич за да си ја избричи брадата.

Вработените решиле да го средат, целосно од глава до пети.

Кога Жоао влегол во берберницата, вработените му понудиле храна, но тој одбил и не сакал да биде товар.

Сепак, тие не се откажале и Жоао на крајот излегол од берберницата како нов човек. Освен нова фризура и брада, му купиле и ново одело и чевли. Изгледал како модел од списание.

Вработените ги споделиле фотографиите на интернет. Фотографиите ги видела и сестрата на Жоао, Марија, која го барала последните 10 години. Таа стапила во контакт со берберницата и договориле ненадејна средба.

Кога Жоао се вратил во берберницата, неговото семејство го чекало таму, а средбата била емотивна. Кога новинарите го прашале Алесандро, вработен во берберницата, зошто Жоао си заминал од дома и станал бездомник, тој одговорил дека не знае: „Тој секако има свои причини. Само сакавме да му дадеме малку достоинство во тој момент“.

 

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: