Connect with us

Hi, what are you looking for?

#АМАЗОШТО

Филипче и Штрумфетата, не бе не сте нормални

Драго ми е што граѓаните го препознаваат и вреднуваат трудот кој го вложивме за да се организира беспрекорно процесот на вакцинација. Подготвени сме во периодот што следи уште поефикасно да се организираме за што побрзо да ја завршиме имунизацијата, напиша на својот ФБ профил министерот за здравство  Венко Филипче, при тоа споделувајќи статус од Штрумфета.

По објавата на министерот следуваат низа коментари… Пренесуваме дел од нив …

Извор: ФБ

Извор: Скопје1.мк

error: