ФОТО: Обесил верверичка на дрво во Соње оти му ги јадела оревите

Вознемирувачки фотографии беа објавени попладнево на социјалните мрежи, од верверичка обесена на дрво, бидејќи му ги јадела оревите на човекот кој живеел во близина. Локалците велат дека знаат кој е сторителот на ова дело.

Фотографијата е направена во Соње, во населбата Млака, улица 9.

Активистите за заштита на животните го нарекуваат „ѕверство“ овој свиреп чин и повикуваат на одговорност.

Vo Sonje, naselba Mlaka, ul 9. Od tablata kade što pišuva ul 9 podole , nadole po ulicata nekoi tri kukji. Obesena…

Geplaatst door Maja Arsovska op Zondag 3 mei 2020

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *