(ФОТО) Перо Антиќ го прослави роденденот со трубачи

Поранешниот кошаркар , а сега претседател на кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, вчера го прослави 38 роденден.

Тој имаше забава со повеќе  гости. Меѓу поканетите биле и пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар. Трубачот Џамбо со Агушеви, кои на славеникот му свиреа на увце.

За роденденот на Антиќ имало и торта со бројот 12 , број кој тој го носеше на дресот кога играше за Црвена ѕвезда.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *