Connect with us

#ФАЦИ

(Галерија) Ивана Кнез се разголе, рече ќе ги блокира сите што ќе ѝ остават некултурни коменатри

Модната дизајнерка Ивана Кнез на Инстаграм објави слики во кожа и градник од тантела, па ги праша дамите зошто сè почесто се решаваат за удобна наместо секси долна облека.

„Зошто бираме чипка само за специјални прилики и зошто сè повеќе бираме комфор пред стил, исто како што ни е потребна посебна причина за да се дотераме? Би била благодарна доколку го продискутираме ова заедно, би сакала заедно да дојдеме до точка на мотивација за секоја од нас да има желба да изгледа волшебно во сите можни слоеви“, напиша Ивана.

Креаторката додаде и дека ќе ги блокира сите што ќе остават некултурни коментари, но доби само пораки дека е секси и жешка.

Ивана, која за скоро две години успеа да симне околу 30 килограми, последните месеци сама ги рекламира своите креации, па често знае да се облече провокативно, не само за фотосесија, туку и во приватниот живот.

„Секоја дама треба да секогаш да изгледа средено, макари и да оди само до продавница“, рече неодамна Кнез во интервју за „Репортер“.

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: