Connect with us

#ФОКУС

Кејт Волш се враќа во „Вовед во анатомија“


„Вовед во анатомија“ е една од најдолговечните ТВ-серии, но дури и во пресрет на 18. сезона, успева да приреди изненадувања за својата верна публика.

Заедно со новите авантури, една од највпечатливите актерки во серијата, Кејт Волш, се враќа наесен, и повторно ќе го облече својот бел мантил за да ја игра улогата на доктор Адисон Монтгомери.

Ликот на бескомпромисната докторка со огнено црвена коса се појави во првата сезона кога беше претставена како поранешна сопруга на Дерек, што ја отежна ситуацијата за младата Мередит Греј.

Кејт играше омилен лик во „Вовед во анатомија“ сè додека не ја напушти серијата за да глуми во спинофот „Приватна пракса“.

Веста за враќањето на доктор Адисон на официјалниот профил на серијата беше објавена во видео од самата актерка.

„Драги мои, точно е, д-р Адисон Монтгомери се враќа во ‘Меморијалната болница Греј-Слоан’. Многу сум возбудена што повторно сум дома“,  вели Кејт во воведниот дел од видеото, најавувајќи дека 18. сезона на Еј-би-си ќе зпочне со емитување на 30 септември.

#ФОКУС

Македонка го освои срцето на Цеца


Македонката Сања Димова, во последното издание од „Ѕвездите на Гранд“, со нејзиниот настап го воодушеви жирито и балканската публика. Сања се престави со „Судбо моја“ и „Повторно имам причина да живеам“ и освои пет гласа од жирито и еден од продукцијата.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик –

По потекло струмичанка, од музичко семејство, младата Сања, која студира на музичка академија, на прашањето од Саша Поповиќ кога ќе избере за ментор во следниот круг, таа одговори, Цеца, а пејачката прифати да работи со младата македонка.

„Верувај ми душо дека ќе биде се добро“ – ѝ рече Цеца.

Нејзините родители, познатите македонски пејачи Борис и Билјана, беа нејзината поддршка позади сцената и преставени како извондредни вокали, кои можеби наскоро, по сугестија на жирито ќе ги видиме на сцената од „Никогаш не е доцна“.

Continue Reading

#ФОКУС

Целодневен Skopje Vinyl Convention во МКЦ


Денес, со почеток од 13 часот во МКЦ ќе започне петтиот по ред „Skopje Vinyl Convention“, во организација на Funky Fresh.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик –

Настанот е инспириран од и посветен на сите колекционери и љубители на винили. Има примарна цел да ги сплоти сите љубители и колекционери, а воедно и да им даде простор на локалните диџеи да ги покажат своите плочи и умешноста стекната изминатиов период. Оваа година ќе има повеќе изложувачи и дилери и секако одлична музичка програма. Целодневната програма вклучува над 20 дилери на плочи од земјата и регионот, неколку премиери на нови винил изданија и настап на повеќе од 20 локални музичари.

Влезот е слободен. Настанот ќе се реализира согласно актуелниот протокол за организирање  настани на отворен простор.

Continue Reading

#ФОКУС

Симон Трпчески ќе ја отвори новата концертна сезона на Филхармонијата


На 7 октомври во 20 часот Филхармонијата ја отвора новата концертна сезона со настап на исклучителниот македонски пијанист Симон Трпчески.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик –

На програмата се две ремек-дела на Франц Лист – Концертот бр. 2 и симфонијата „Данте“.

Диригент е Габриел Бебешелеа од Романија, а ќе настапи и хорот „Про-арс“.

Билетите се веќе достапни и може да се резервираат на тел: 02/3238 182 и да се купат онлајн на веб-страницата www. filharmonija.mk.

Continue Reading
Advertisement

Инста

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020

error: