Connect with us

#ФАЦИ

Ненадејно почина 25. годишната ќерка на американскиот музичар Крис Доерти 

Ненадејно починала 25-годишната ќерка на американскиот музичар Крис Доерти и неговата сопруга Дина. Полицијата ја пронашла Хана мртва во нејзиниот дом во Нешвил, пренесува People.
По смртта на Хана, нејзината мајка напиша емотивна порка на Инстаграм.

„Моето првороденче. Те сакам бескрајно, Хана. Нашето семејство сака да ви се заблагодари за сета љубов додека тагуваме за загубата на мојата ќерка Хана”, напишала Дина.
„Ги чекаме резултатите од обдукцијата за да утврдиме како Хана се здобила со повредите што ја предизвикале нејзината смрт. Нашите срца се скршени“, напишала Дина.

Крис, кој се прослави како фронтмен на рок групата Daughtry откако бил финалист за петтата сезона на Американскиот идол во 2006. година, ја прекинал турнејата на неговата група.
„Поради неочекуваната смрт на ќерката на Крис и Дин Датри, Хана, сите моментално закажани настани се откажани или одложени“, соопштиле од бендот. Хана имаше две деца,  синот Лиам (7) и 20-месечната ќерка Лили.Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: