Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФОКУС

Почина актерот Џозеф Сираво и ѕвездата на серијата „Сопранови“


Актерот Џозеф Сираво и ѕвездата на серијата „Сопранови“ почина на 64-годишна возраст.

Актерот, кој остана запаметен по улогата на Џони Бој Сопрано, таткото на Тони Сопрано, почина вчера на 11 април откако ја загуби борбата со ракот.

Вестата за неговата смрт ја потврди и актерот Гери Пастор на својот Инстаграм.

„Почивај во мир драг пијателу, водеше неверојатна битка. Ќе ми недостасуваш. Се гледаме на другата страна“, напиша тој на Инстаграм.

Извор: Скопје1.мк

error: