Connect with us

#ФАЦИ

Се разведува глумецот Вилијам Леви, кој ја изневери сопругата со 80 жени

Латино-глумецот Вилијам Леви (41) и манекенката Елизабет Гутиерез (42) се разведуваат по 19 години брак. Веста за нивниот развод не ја изненади јавноста, бидејќи светските медиуми изминативе години пишуваа дека Вилијам постојано ја изневерува сопругата со која има две деца. Еден мексикански медиум тврдеше и дека Леви ја изневерил Елизабет со 80 жени, а таа, иако неколку пати го оставала, сепак му ги простувала неверствата.

„Сакаме да знаете дека по многу размислување донесовме одлука да ја прекинеме нашата врска. Ќе продолжиме да бидеме прекрасно семејство какво што сме и ќе бидеме најдобри можни родители на нашите деца. Тоа никогаш нема да се промени“, напишал глумецот на Инстаграм, но брзо потоа ја избришал објавата и ја заменил со нова: „Подготвен сум за ново поглавје во мојот живот“.

Вилијам и Елизабет се венчаа 2003 година и ги имаат синот Кристофер и ќерката Кејли.

Глумецот прво работеше како модел, а потоа почна да глуми во теленовели. Стана миленик на жените кога се појави во спотот на Џенифер Лопез за песната I’m Into You. Тој неколку пати беше прогласен за најсекси маж на светот, а бидејќи цело време за него се пишуваше дека ја изневерува сопругата, некои медиуми го нарекоа и најголем прељубник во светот.

Освен што Леви бил во врска со неколку глумици, на кои им ветувал дека ќе ја остави сопругата за нив, тој се соочи со проблеми кога малолетна девојка го обвини дека ја намамил во хотелска соба и имал секс со неа. Обвинението подоцна било повлечено, но Вилијам никогаш не негираше дека имал секс со девојката. Тој изјави дека таа го лажела за тоа колку години има.

Освен со неверствата, Леви го привлече вниманието на јавноста и откако банкротираше во 2016 година, а државата му ја конфискуваше куќата во Мајами. Според таблоидите, Леви банкротирал откако почнал да одбива улоги во теленовелите, оти сакал да глуми во холивудски филмови. Кога видел дека добива само споредни улоги во проекти што биле незабележани, и сфатил дека нема да стане ѕвезда, решил да им се врати на сапуниците.

 

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: