Connect with us

#ФОКУС

Северина пак доби тужба: „Овој има своја дијагноза“


Хрватската пејачка Северина (49) ја продолжува долгата судска битка со српскиот бизнисмен Милан Поповиќ за синот Александар. Таа на својот инстаграм-профил објави дека Милан повторно ја тужи.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик –

„Добро утро, екипо! Како ви почна денот? Моите утра почнуваат со тужби. Добив уште една тужба од човекот што поднесе над 70. Со тек на време ќе ги објавам сите. Бесмислениот спор има своја дијагноза. Најчесто во тужбата го оправдува судијата што ми го одзеде детето. Завчера добив тужба за ‘Инстаграм’. Како почнува вашето утро? “, напиша таа.

На 29 август, за време на концертот во Црна Гора, Северина пред присутните рече дека детето ѝ се вратило дома.

Подоцна објасни дека добила заедничко старателство над синот Александар, кој претходно живееше со татко му во последните 20 месеци. Веста беше потврдена и од нејзиниот адвокат Мате Матиќ.

#ФОКУС

Октомври годинава постуден и натпросечно влажен

Октомври бил постуден и натпросечно влажен месец во споредба со повеќегодошните вредности, покажува статистиката на УХМР.

Темпратурите на ниво на држава биле пониски за 2,4 степени. Во текот на октомври се забележани минимални температути под нулата на речиси сите мерни места. Најмногу денови со негативни температури имало во Берово – 11, а најмалку во Штип – 1. Апсолутна најниска температура од минус 5,1 степен е измерена во Берово на 28 октомври. Највисока, пак, е регистрирана во Гевгелија на 4 октомври кога се измерени 26 степени.

Вкупните месечни врнежи дожд во октомври варирале од 94,7мм во Крива Паланка до 176,7 мм во Маврово. Дневниот максимум бил во Битола на 8 октомври кога наврнале 46мм дожд.

Споредено со просечната вредност за периодот 1981-2010, во октомври годинава наврнале два пати повеќе дожд од просекот.

Continue Reading

#ФОКУС

Мајли Сајрус еволуираше и стана Лепа Брена


Откако Мајли Сајрус го смени имиџот, на Твитер во регионот се шегуваат дека американската ѕвезда конечно еволуирала во Лепа Брена.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик –

„Брено ти ли си?“, „Брена авангарда, била пред времето“ се шегуваат и ги споредуваат двете пејачки.

Continue Reading

#ФОКУС

Македонка го освои срцето на Цеца


Македонката Сања Димова, во последното издание од „Ѕвездите на Гранд“, со нејзиниот настап го воодушеви жирито и балканската публика. Сања се престави со „Судбо моја“ и „Повторно имам причина да живеам“ и освои пет гласа од жирито и еден од продукцијата.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик –

По потекло струмичанка, од музичко семејство, младата Сања, која студира на музичка академија, на прашањето од Саша Поповиќ кога ќе избере за ментор во следниот круг, таа одговори, Цеца, а пејачката прифати да работи со младата македонка.

„Верувај ми душо дека ќе биде се добро“ – ѝ рече Цеца.

Нејзините родители, познатите македонски пејачи Борис и Билјана, беа нејзината поддршка позади сцената и преставени како извондредни вокали, кои можеби наскоро, по сугестија на жирито ќе ги видиме на сцената од „Никогаш не е доцна“.

Continue Reading
Advertisement

Инста

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020

error: