Connect with us

#ФАЦИ

Светскиот диџеј Стив Аоки носи патики од македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски

Светскиот диџеј Стив Аоки се пофали дека ќе носи патики што за него ги дизајнираше Сатја Грабулоски. Тој објави видео и ги покажа патиките на неговите следбеници.

„Ова се Метазу Аоки патики од моите пријатели. Пораката што ми ја испратија вели дека се рачно нацртани и дека за да ги направат патиките потрошиле 107 часа. Фантастични се“, рече Аоки во видеото што го објави на инстаграм-стори.

Ова не се првите обувки што Грабулоски и неговиот тим ги направија за познатиот диџеј. Тие и пред две години за него изработија уникатни патики, а тогаш му ги дадоа на едно од гостувањата во Македонија.

За потсетување, Грабулоски со години дизајнира патики за светските ѕвезди, а меѓу оние што носат патики со потписот на Свитадот се и Мајли Сајрус, Кристијано Роналдо, Леброн Џејмс, Дуа Липа, Серхио Рамос, Рајан Тедер, Горан Пандев, Елиф Елмас, Тимур Дибиров и други.

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: