Connect with us

#ФАЦИ

Тања на Игор по пет години се врати дома: Конечно сме заедно

Тања, сестрата на популарниот актер и шоумен Игор Џамбазов, дојде во празнична посета на семјеството. Таа сподели семејна фотографија на Инстаграм.

„Повторно заедно“, напиша таа.

„Убави“, „Илина и золва и си личат како сестра со сестра“, „Деца за мерак“, беа дел од коментарите меѓу оние на Илина Арсова и Калиопи.

Таа и претходно објави на Инстаграм дека ќе доаѓа во Македонија.

„После 5 години конечно си одам дома.  Еден имејл непосредно пред летот ме потсети дека нема да имам многу време за одмор, но барем ќе бидам опкружена со сакани луѓе кои многу ми недостигаат“, напиша таа.

Тања веќе долги години живее во Сан Франциско, Калифорнија. Често наоѓа прилика да го посети своето семејство, но поради пандемијата беше ограничена. Пред речиси шест години, таа го изненади својот брат, кога се појави на неговата промоција на книгата „Умрен човек“, ненајавена.Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: