Connect with us

#ФАЦИ

Вечерва сите на колективно ментално дечипирање: Шеста сезона „Преспав“

Продуцентите на хит-серијата Преспав на својот официјален Инстаграм профил го најавија почетокот на новата сезона со епизодата „Нов почеток“, која ќе се емитува вечерва во 20.15 часот на МРТ1.

„За секој нов почеток, потребно е да се расчисти со работите од минатото“, велат од продукцијата.

Претходно тие објавија и фотографија од сите актери заедно.

„Се надеваме дека вака собрани ќе нè гледате“, напишаа тие.

Актерот и шоумен Игор Џамабазов, пак, која го игра Миле Бузалевски најави дека од вечерва почнува долгоочекуваното колективно ментално дечипирање,

За постетување, продуцентите и актерите на Преспав неколку пати ја најавија најновата сезона. Неодамна излезе и официјалниот трејлер кој ветува многу хумор и незивесност до самиот крај. Почнувајќи од тајниот сеф кој го најде Миле, до очајниот Томе кому му недостига секс, до Мич кој е решен да ги извади чиповите од вакцините.

(Видео) Миле најде таен сеф, на инспектор Томе му фали секс, а Мич вади чипови од вакцините: Официјалниот трејлер на „Преспав“, почнува новата сезона

 

 

 Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: