Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФАЦИ

Венчињата од 60-тите се враќа во мода


Венчиња како оние што ги носеше Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена. Овој женски и романтичен додаток уште еднаш успеа да ги освои срцата на дамите ширум светот.

Оваа сезона, акцентот е ставен на модните додатоци за коса па колку е повпечатливо, толку подобро.

Заедно со богато украсени шноли и овие предименизонирани венчиња стануваат водечки тренд.
Често ќе гледаме модели изработени од сатен, кадиф или кожа, па останува на вас да изберете кои најмногу ви се допаѓаат и одговараат на вашиот стил.

Тие можат да бидат дел од поформални, но и од оние помалку формални комбинации.Извор: Репортер.мк, проверете ги сите вести

error: