Connect with us

#ФАЦИ

(Видео) Безобразна Бугарка го полуде Слаткар

Познатиот рапер и кантавтор Марко Маринковиќ – Слаткар вчера ја објави својата најнова песна „Безобразна си ти“, која е сосема поинаква од неговите досегашни нумери. Сцени со бугарскиот модел Зори Андреева и скапи автомобили се само дел од сценографијата на спотот. Дел од нив се снимени во Софија, Бугарија.

Текстот е негов, додека музиката и аранжманот се на Роберт Билбилов.

За неполни два дена на Јутуб собра речиси 50.000 прегледи, а само првиот ден доби над 20.000. А покрај тоа, и бројни позитивни коментари од своите фанови.

„Друг левел, браво“, „Браво Слаткар! Поздрав од Германија, песнава ја слушам 2 саати и веќе ја знам“, „Браво брате, добра ти е“, „Каква песна, браво“, „Што и да направи Слаткар е WOW“, „Игнорирај ги хејтерите, песнава грми“, се само дел од коментарите. Некои од нив се и од соседна Бугарија, кои исто така се воодушевени од песната на Слаткар.

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: