Connect with us

#ФАЦИ

(Видео) Фреди Меркјури во Филхармонија, лажната бомба не ги пишмани македонските пејачи кои имаа концерт за паметење

Синоќа во македонската Филхармонија се одржа концерт во чест на британскиот пејач Фреди Меркјури. На сцената настапија голем број македонски пејачи и музичари кои ги пееја познатите песни на британската група „Квин“, а на публиката и приредија вистинско шоу.

 

Најмногу аплауз доби младиот пијанист Бобан Мирковски, кој со неговите пријатели ги свиреше песните на Фреди. Специјален гостин на концертот беше Влатко Стефановски, а Мики Јовановски-Џафер и Биба Додева настапија со песните I Want To Break Free и Wе Will Rock You.

На сцената се појавија и Дани Димитровска, Ирена Димовска од групата „Памперс“ и Андријана Јаневска заедно со хорот „Про Арс“. Гитаристот Ади Имери ги отпеа Love Of My Life и Bohemian Rhapsody.

За потсетување, концертот прво беше одложен поради автобуската несреќа во Бугарија, а синоќа за малку  и овој концерт немаше да се одржи откако имаше лажната дојава за бомба во МНТ, па центарот беше блокиран, а околните  Настанот беше во организација на „Баги комуникации“.

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: