Connect with us

#ФАЦИ

(Видео) Кокошки паѓаат од небо, пансионот се распаѓа, а Ула сака бебе: „Преспав“ го објави трејлерот за шестата сезона

Неколку дена пред премиерата на шестата сезона на хит-серијата „Преспав“, ОХО продукција го објави првиот трејлер за новите епизоди.

Пожарот е изгаснат, но пансионот се распаѓа. И во целиот тој хаос, почнуваат да паѓаат кокошки од небото, а Ула му кажува на Коста дека сака бебе. Дека во пансионот е секогаш забавно, доказ е и кујната на Марио каде што ништо не функционира. Но, тука е и Талат со новата униформа, братучетките Јелена и Натали со слични фризури и Мич кој ја организира играта „Преспански лигњи“ за сите во пансионот.

Пред почетокот на снимањето на шестата сезона од „ОХО продукција“ и од МТВ соопштија дека пожарот, наместо да го пеплоса „Преспав“, ќе донесе многу хумор и изненадувања со актерите.

„Преспав“ не само што е најгледана домашна серија кај нас, туку ја освои и бугарската публика. Продуцентот Пеце Талески, откри дека и таму е една од најгледаните серии.

Новата сезона на „Преспав“ ќе се прикажува од 20 декември на МТВ1 од 20:15 часот, а ќе има дваесет епизоди.

Нов имиџ и по некоја нова фризура во „Преспав“: Почнува новата сезона на МТВ

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: