ВИДЕО: Куп бебиња во зоолошката во Скопје

Мама Пикси има бебе ❤️Малото полека почна да излегува од торбата на мајката во која поминува од неколку месеци до година и половина 😍

Geplaatst door Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје op Zaterdag 16 mei 2020

Ново пони коњче ❤️ Убав на мама, со ѕвезден белег 😍

Geplaatst door Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје op Donderdag 14 mei 2020

Одамна не сме виделе нешто послатко. Плус, камуфлирано во трева ❤️😍

Geplaatst door Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје op Woensdag 13 mei 2020

Гибони ❤️

Гибоните најчесто остануваат со еден партнер до крај на животот, а малите ги чуваат додека не пораснат и целосно не се осамостојат. Малото гибонче во Скопје ЗОО ги вежба првите самостојни чекори како и познатото пеење на гибоните ❤️😍

Geplaatst door Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје op Dinsdag 12 mei 2020

Бебиња најслатки на свет 😍😍😍

Geplaatst door Tina Mickovska op Maandag 4 mei 2020

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *