Connect with us

#ФАЦИ

(Видео) Македонка ги скара Вики и Босанац во „Ѕвездите на Гранд“

Македонската пејачка Валери Димовска ги скара Босанац и Вики Миљковиќ во „Ѕвездите на Гранд“. Таа доби шест гласа и директно влезе во третиот круг. Валери пееше песни од Емина Јаховиќ и Едита Арадиновиќ.

Босанац, иако ѝ даде глас, рече дека лошо ја испеала песната од Едита, „Слободно ме рани“, па не заслужила да оди понатаму со сите гласови, туку дека треба да пее во баражот. Сличен коментар имаше и Ана Бекута која рече дека не ја слушала јасно што пее.

„Да беше твој или кандидат на Марија, немаше така да зборуваш. Бараш влакно во јајцето“, му рече Вики, која ја одбрани Валери по нападите на композиторот.

Сите во жирито пробаа да го убедат Босанац дека Валери пеела исто како Едита, но ни тоа не му се допадна.

„Ако песната се пее вака во оригинал, тогаш таа песна е безвредна. Па, тогаш Едита не знае ни да пее. Сега ќе чујам како пее Едита. Во право сум не ми се допаѓа. А Валери кога ќе пее така, нема да добие  глас од мене“, додаде тој.

Настапот на Валери е на 01:07:25.

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: