Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФОКУС

(ВИДЕО) Се преврте автобус на патот Кичево – Битола, повредените патници се носат во клиничкиот центар во Битола


Автобус кој сообраќај од Битола кон Кичево излетат од патот откако претходно се судрил со трактор, објави ТВ 21.

Според првичните информации автобусот превезувал патници од фабрика која се наоѓа на периферијата на Битола. Повредени се патници и се превезуваат во клиничкиот центар во Битола, а увид на лице место врши и полиција.

извор и фото: ТВ 21Извор: Скопје1.мк

error: