Connect with us

#ФАЦИ

(Видео) Трифун Костовски си ја посака Мерилин Монро за 75 роденден

Поранешниот градоначалник на Скопје и бизнисмен Трифун Костовски денес слави роденден. Полни 75 години. Роден е во Скопје во познатото Ново Маало. Се пофали на социјалните мрежи дека денес е славеник па на свој оригинален начин со песната „Среќен роденден“ која Мерилин му ја пее на Кенеди, сам си го честита роденденот.

„На денешен ден пред точно 75 години дојдов на овој прекрасен свет во моето Скопско, Ново Маало, блиску до јазот. Скопјани паметат за кој јаз станува збор, со детство поминато на калливите улици, израснат во среќно семејство. Голема благодарност до моите родители и севишниот Господ што ме изградија како човек со силни карактерни црти.
На сите вас мои пријатели ви посакувам здравје и убав живот, а ако ме прашате денеска што би сакал за подарок, верувајте ми јас би ја реинкарнирал Мерилин Монро да ми ја отпее песната “Среќен роденден“.

Видеото гледајте го ТУКА.

Извор: Репортер.мк

#ФАЦИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

 

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе, концертни настапи во повеќето места во Македонија меѓу кои и во Битола. Овој пат решивме тоа да биде акустичен концерт, каде во една поинаква и поинтимна атмосфера публиката ќе може да ужива во нашите песни.

Концертот под наслов „Area Unplugged“ ќе се случи за прв пат на сцената во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот,“ информираат од Ареа.

Continue Reading

#ФАЦИ

Песни од Тоше, Гоце Арнаудов, Влатко, Есма, Драган Вучиќ на канцерот „Легендите живеат вечно“

 

Под мотото „Легендите живеат вечно“, на 28-ми октомври во „Македонска филхармонија“ ќе се одржи концерт во чест на оние кои прерано си заминаа, со цел да им се одаде почит за се она што го оставија зад себе. Ја испишаа музичката историја, а можеа уште толку многу.

 

Ќе се пеат песните на  Тоше Проески,  Влатко Илиевски,  Есма Реџепова, Гоце Арнаудов, Зафир Хаџиманов, Драган Вучиќ како и многу други. Картите за овој настан се веќе пуштени во продажба и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

 

 

 

Continue Reading

#ФАЦИ

Архитектот Лука, нова љубов на Тамара

 

Поп-пејачката Тамара Тодевска има нова љубов. Таа веќе неколку пати сподели фотографии,  а станува збор за Лука Радовиќ, архитект и дизајнер од Скопје. Дека има нова љубов веќе наголемо се  зборува и низ чаршијата.

 

Тамара неодамна се разведе од својот сопруг Александра, со кого беше 7 години во брак. Тие имаат две деца, Дарен и Хана. И покрај разделбата со Мачка не е тајна дека тие се во коректни односи, заради децата, а заедно ги прославуваат и родендените на децата, и неодамна објавија заеднички фотографии.

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: