Connect with us

Hi, what are you looking for?

ФАЦИ

Македонска актерка Весна Петрушевска со фановите на Инстаграм ја сподели својата неизмерна радост откако дознала дека повторно се враќа на театарската сцена. „Сега само...

ФОКУС

Нивото на антитела кај пациентите кои го преживеале ковид-19 кај британската популација брзо опаднало во текот на летото, според британско истражување. Ова се резултатите...

АКТУЕЛНО

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца вели дека била жртва на измама и дека некои го користат нејзиното име за да привлечат поголем број на гости...

ФОКУС

Во станбена зграда во Белград вчера околу 13 часот избувна голем пожар кој ги затекна жителите во своите домови. Според информациите кои доаѓаат од...

Advertisement

Facebook

ФАЦИ

Фолк-пејачката  Елена Велевска славеше роденден заедно со своите најблиски. Торта, мафини и трите деца за 40. роденден на пејачката. „До овој ден Бог ми...

ФАЦИ

Сопругата на актерот Тони Михајловски, Александра Јорева-Михајловски (41), сподели и раскажа за својата борба со ракот. Таа лани била примена во болницата „Аџибадем Систина“...

ФАЦИ

Македонската поп пејачка, Викторија Лоба деновиве на социјалните мрежи го објави својот став околу коронавирусот. Таа смета дека коронавирусот е глупост, а многу луѓе...

ТРЕНД

Продажбата на швајцарско чоколадо паднала за 14,3 проценти во првите осум месеци од оваа година, бидејќи пандемијата на „ковид-19“ ги погодила зделките поврзани со...

ТРЕНД

Организаторите на Евровизија објавија дека полуфиналето на натпреварот ќе се одржи во Ротердам на 18 и 20 мај следната година, а финалето на 22...

ТРЕНД

Дедо Мраз, сепак, нема да мора да се вакцинира како заштита од коронавирусот, сметаат стручни лица од американското здравство. Властите во САД претходно најавија...

ТРЕНД

Официјално најстарата брачна двојка во поновата историја на човештвото, се раздели по смртта на Хулио Цезар Мора Тапија на 110-годишна возраст во неговиот дом...

КИНО

Стриминг-гигантот „Нетфликс“ во вторникот откри пет сосема нови оригинални аниме серии и уште 11 други серии во различни фази на продукција за следната година....

КИНО

Netflix објави трејлер за првиот филм на Џорџ Клуни од 2016 година, а судејќи според првичните реакции, фановите едвај го чекаат. ,,Небото на полноќ”,...

КИНО

Снимањето на филмот „Џурасик парк: Доминион“ е прекинато на две недели, откако неколку членови на продукцијата биле позитивни на коронавирусот. Режисерот Колин Треворов истакна...

ТВИТЕР

Ниту градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ не остана поштеден од страна на твитерџиите, кои по неговата свадба на која имаше принцеза и витез, го...

ТВИТЕР

Лавина реакции на сметка на Собранието, откако, со потпис од Талат Џафери се набавија 100 лаптопи. Набавката доаѓа во време кога илјадници ученици немаат...

ТВИТЕР

На социјалните мрежи се појави снимка од онлајн настава во Америка. Додека наставничката им објаснуваше на децата, мајката на еден од учениците, за момент се...

ТВИТЕР

Фризерско студио лоцирано во Аеродром, изминативе три години добивало грантови од над 270.000 евра преку програмата „Еразмус+“, која ја спроведува Националната агенција за европски...

АНИМАВЕТ

Сопственик на куче го заборавил своето милениче на бензинската пумпа, но по 26 дена и минати 60 километри далеку од домот, тоа се вратило...

АНИМАВЕТ

Министерството за земјоделство на Германија изготви нова регулатива со која на сопствениците на кучиња им налага најмалку две прошетки на ден со нивните миленици....

АНИМАВЕТ

Голем помор на риби кај производители на крап, се случува во моментот на Тиквешко Езеро, почнувајќи од вчерашните утрински часови, а се уште трае,...

ФИТ

Некои вежби едноставно се претешки и немате никаква корист од нив. Во видеото на YouTube каналот Gravity Transformation – Fat Loss Experts ќе ви...

ФИТ

Според неодамнешната студија на холандски и португалски истражувачи, доколку за време на диетата си дозволиме за себе еден ден во неделата кога можеме да...

ФИТ

Дајте му енергија на вашето тело со овие пет моќни јога пози кои Бернис Мајлс со задоволство ги демонстрира. Ако денот по утрото се...

ФИТ

Овој тренинг од 45 минути содржи вежби за стомачни мускули, но поголемиот дел од вежбите се за цврст и затегнат задник. Освен тоа, ќе...

error: