(ВИДЕО) Англискиот јазик на бугарската министерка за туризам стана хит и потсмев кај јавноста

Татјана Кристи живее во Сан Франциско, Калифорнија, а родена е во Варна Бугарија. Видеата кои таа ги објавува на Фејсбук достигнуваат и над 10 илјади гледања, имаат повеќе од 3 илјади коментари, а се реобјавувани илјадници пати од корисниците на социјалните мрежи.

Има и зошто – Кристи својот профил на Фејсбук буквално го има претворено во сатирична веб-страна за бугарската министерка за туризам, Маријана Николова, која го нема совладано добро англискиот јазик.

Кристи објавува видеа на кои зборува на лош англиски јазик, а многумина кои не се запознаени со бугарската политика и владините министри, навистина мислат дека станува збор за бугарската министерка Николова.

Кристи пред неколку дена мораше да објаснува пред јавноста дека таа не е министерка, туку дека едноставно сака да посочи дека високите функционери мораат да научат англиски јазик.

Изявление на новия министър на туризма на"английски".

Geplaatst door Tatiana Christy op Dinsdag 28 juli 2020

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *