Медиасет.мк

#ТРЕНД

Ар Кели осуден на 30 години под обвинение за сексуална злоупотреба


Пејачот Ар Кели (55) во средата беше осуден на 30 години затвор за сексуално злоставување жени, девојки и момчиња, повеќе од 20 години откако првпат се соочи со обвинение. Минатиот септември, поротата во Њујорк го прогласи Кели за виновен за сексуална трговија и рекетирање, по сите девет точки од обвинението против него. Обвинителите бараа казна […]

Трендинг

На почеток
error: