Медиасет.мк

Медиасет

Драма во палатата поради фотографијата на Кејт и децата

Принцот Вилијам ја фотографирал Кејт Мидлтон на Денот на мајката само 40 минути пред принцезата да ја уреди фотографијата двапати во фотошоп за „да ја направи најдобрата што може да биде“, пишува Daily Mail, цитирајќи извори од палатата кои сега објаснуваат како настанала. на скандалот со докторираната фотографија на Кејт и нејзините деца.

Принцот од Велс го фотографираше своето насмеано семејство со камера од Канон од 2.900 фунти пред Кејт Мидлтон да направи измени за да ја подобри фотографијата, пред нејзиното јавно објавување на Инстаграм во недела.

Се вели дека помошниците на Кенсингтонската палата со недели планирале да објават фотографија од принцезата од Велс за да ги смират шпекулациите на социјалните мрежи за природата на состојбата на Кејт по нејзината операција во јануари, што длабоко ги вознемирило и ги налутило принцот и принцезата.

Наместо тоа, ретката кралска грешка резултираше со уште една јавна експлозија на теории на заговор.

Шест од водечките светски агенции за сликање, вклучително и АП, ја повлекоа фотографијата поради загриженоста дека „изворот манипулирал со сликата“.

Кејт објави изјава во која призна дека ја „уредила“ сликата, додавајќи дека „повремено експериментира“ како „фотограф аматер“ и се извини за „секоја конфузија“ што ја предизвикала сликата.

Изворите велат дека принцезата се чувствувала „ужасно“ поради сликата и се обидувала да ја направи „најдобро што може да биде“.

Кралските извори рекоа дека принцезата направила „мали прилагодувања“ на сликата, за која таа и нејзиниот сопруг се надевале дека ќе направат убава слика за Денот на мајката.

„Ова беше аматерска, семејна фотографија направена од принцот од Велс. Нивното кралско височество сакаше да понуди неформална семејна слика за Денот на мајката. Принцезата направи мали корекции додека ја сподели својата изјава на социјалните мрежи, а семејството заедно го помина прекрасен Денот на мајката“, изјави извор за британските медиуми.

Трендинг

На почеток
error: