Connect with us

Hi, what are you looking for?

АКТУЕЛНО

„Епл музички награди“: Тејлор Свифт прогласенa за текстописец на годината

„Епл“ ги објави добитниците на своите музички награди Apple Music Awards, кои првпат ги воспостави во 2019 година.

Тејлор Свифт беше прогласена за текстописец на годината, а наградата се должи на успехот на нејзиниот албум „Фолклор“, кој стана прв албум во 2020 година продаден во повеќе од еден милион примероци.

За време на снимениот говор за прифаќање, поп-ѕвездата ја истакна важноста на пишување текстви за песни во услови кога музичарите не можат да патуваат и да настапуваат пред публика во живо среде пандемија на Ковид-19.

„Освојувањето на oвaa награда во кое било својство и во која било година е многу возбудливо, но оваа година мислам дека е навистина посебно бидејќи ова беше година кога чувствував дека пишувањето текстови е единствената работа што може да ме задржи поврзана со фановите кои не можев да ги гледам на концерт “, вели Свифт во соопштението за јавност на „ Епл мјузик“.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

error: