Медиасет.мк

Медиасет

На шега Ѓоковиќ откри уште колку ќе игра

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, се појави на спонзорски настан на кој беа претставени рекетите со кои освојува големи турнири од 2010 година.

Српскиот тенисер се појави во Yacht Club во Монако, а потоа неговиот спонзор покажа изложба од 12 рекети со кои играл Ѓоковиќ.

Последниот се вика „Легенда на брзината“, а бидејќи Србинот на секои две години добива нов рекет, ја искористи можноста да се пошегува.

,,Мислам дека сега ќе треба да играм уште две години“, рече Ѓоковиќ и предизвика смеа кај присутните на оваа церемонија.

Во моментов никој не знае до кога Ѓоковиќ ќе игра тенис, а иако за неа секако се зборува поради годините, од резултатите е очигледно дека таа воопшто нема причина да размислува за тоа.

Минатата година освои седум турнири, од кои три Грен слемови, а сега сака да ја врати старата форма во Монте Карло.

Првата шанса за победа ќе ја има против Роман Сафјулин, а тој меч нема да се одигра пред 17 часот.

Трендинг

На почеток
error: