Медиасет.мк

Медиасет

Ѓоковиќ: Ова беше дефинитивно уникатна роденденска прослава

Новак Ѓоковиќ триумфално го започна настапот на турнирот во Женева, каде што настапува за прв пат во кариерата.

Ѓоковиќ во првиот меч го совлада Германецот Јаник Ханфман со 6:3, 6:3 и со тоа го освои четвртфиналето на турнирот во Швајцарија.

Освојувачот на 24 грен слем титули во Женева го прослави својот 37 роденден, а покрај победата доби и вистинска роденденска прослава и торта.

Публиката му пееше песна и го поздрави со овации, поради што српскиот тенисер беше особено трогнат.
За тоа им се заблагодари по натпреварот, а со објава на Инстаграм потврди дека му се допадна начинот на кој го прослави роденденот.

„Ова беше дефинитивно уникатна роденденска прослава. Добив многу љубов и завршив со победа. Љубов за мене, победи за тебе. Се гледаме повторно утре. Истата канцеларија, постар дечко“, напиша Ѓоковиќ.

Трендинг

На почеток
error: