Медиасет.мк

Медиасет

Принцот Хари изненаден: Не може да поверува дека е дојдено до ова

Принцот Хари изјави дека е „вознемирен и емотивен“ откако се појавија снимки од големото кралско семејство како присуствува на официјалните роденденски прослави, но експерт вели дека веројатно е предоцна за какво било потенцијално помирување.

Серијата забележливи забелешки за Хари, вклучително и неговото отсуство од јунскиот список за повици Trooping the Color, пропуштањето на состанокот со кралот Чарлс во мај и не на списокот на гости за свадбата на неговиот близок пријател, Војводата од Вестминстер, многумина ја доведуваат во прашање неговата намера да помири се со семејството.

Поранешниот кралски дописник на Би-Би-Си Џени Бонд рече: „Ако Хари навистина сакаше да се соочи со своето семејство и да ги поправи работите, тој сигурно ќе одвоеше повеќе време за неговите неодамнешни посети за да може неговиот татко барем да договори да се види со него“.

Извор изјави за списанието Closer: „Не може да поверува дека е дојдено до ова и сега вели дека ќе прелета и ќе ги натера да се соочат со него. Тој сè уште е принц, тие сè уште се негово семејство, сакале или не.“.

Лице со познавање на ситуацијата откри дека Хари неизмерно се бори со неговата неможност да се „поврзе“ со својата некогаш „сакана“ снаа Кејт Мидлтон.

Изворот додаде: „Тој не добива ажурирања за неговиот татко или за здравјето на Кејт, па дури и основната комуникација не постои“.

Иако имаше навестувања дека принцот Хари можеби планира да се врати во ОК за да ги поправи односите со кралското семејство, еден експерт се сомнева во веројатноста за тоа со оглед на низата неуспешни увертира на војводата, пренесува Мирор.

Трендинг

На почеток
error: