Медиасет.мк

Медиасет

Се продава парче историја, цената не е нималку наивна

Аукција полна со облека што ја носел поранешниот шеф на Apple, Стив Џобс, вклучува познат костум што го носел за да го промовира Mac.

И вие можете да поседувате дел од историјата на Apple, доколку сте спремни да наддавате за тоа.

Иконскиот костим со сини ленти на Стив Џобс, носен на маркетиншка фотографија од јануари 1984 година, моментално е на аукција.

Џобс славно го носеше костумот во реклама за промоција на Macintosh, а се очекува само да чини 30.000 долари.

„Овој костум има тенки вертикални ленти низ целиот, со два предни џебови, еден џеб на градите, три внатрешни џебови и сиви копчиња“, стои во описот на веб-страницата Julien’s Auctions.
На етикетата, се додава, е напишана големината „39/49“, а панталоните се „големина 39L“.

Како бонус, ова доаѓа и со винтиџ брош на Apple Macintosh што седи во џебот и оригинален дрвен дел. Белата кошула што ја носеше Џобс, сепак, не е на продажба.

Трендинг

На почеток
error: