Медиасет.мк

Медиасет

Трагедија во Грција: Млад фудбалер загина во страшна сообраќајна несреќа

Во тешка сообраќајна несреќа загина фудбалерот на Грција Статис Хациламброс.

Овој фудбалер го носеше дресот на Левадијакос, Панелефсинијакос, додека последен тим за кој настапуваше е Елопијакос.

Според неговиот последен клуб, несреќата се случила еден ден пред Хациламброс да наполни 26 години.

Наводно, неговото возило излетало од патот и удрило во маслиново дрво.

Тој забележа седум настапи во елитното ниво на натпреварувањето.

Играше на позицијата лев бек.

Трендинг

На почеток
error: