Медиасет.мк

Медиасет

(ВИДЕО) Доаѓа новиот филм за Џенифер Лопез: Интимна приказна за нејзините големи љубови и приватниот живот

Наскоро пристигнува уште еден документарен филм за пејачката и актерка Џенифер Лопез.

Документарецот со наслов “The Greatest Love Story Never Told” ќе прикаже важни и многу ранливи моменти од нејзиниот живот. Проекцијата на документарниот филм започнува на 27 февруари на Prime Video.

Во описот на документарецот под трејлерот пишува дека овој филм ја следи Џенифер Лопез додека работи на нејзиниот најтежок проект. Ѕвездата самостојно продуцира нов албум и филм, во кој пее и свири, а кој го опишува нејзиниот 20-годишен пат во кариерата. Интимен и моќен, документарниот филм обезбедува пристап до најличните моменти на Џенифер додека таа напорно работи за да ја врати наративната наративност преку снимањето на “This Is Me…Now: A Love Story”.

По објавувањето на трејлерот, многу луѓе кои беа возбудени од објавувањето на документарецот набрзо се огласија со коментари.

Некои од нив истакнаа дека многу им се допаднал нејзиниот најнов филм, кој меѓу другото го посветила и на нејзиниот сопруг Бен Афлек.

Трендинг

На почеток
error: