Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Најголемата здравствена криза на Селин Дион, пејачката емотивна пред камерите

Новиот документарец за битката на Селин Дион со опасна болест прикажува болна, срцепарателна сцена во која славната пејачка добива напад.

Битката на музичката суперѕвезда со болеста ќе биде прикажана во документарниот филм на Amazon Prime „Јас сум: Селин Дион“.

Новото видео ги прикажува моментите на најголемата здравствена криза. Пејачката беспомошно гледа како лекарите нежно ја ставаат во удобна положба и ги проверуваат нејзините витални органи.

Откако и помогнале, пејачката конечно можела да седне исправено и се покрила со ќебе пред да признае пред камерите дека и е непријатно што ја изгубила контролата над телото, пишува Дејли Мејл.

„Секогаш кога ќе се случи нешто вакво, се чувствувате толку засрамено и така, не знам како да го кажам тоа, знаете, кога не можете да го контролирате сопственото тело“, рече таа.
Емотивната Дион се распадна пред камера, признавајќи дека не се откажала од продолжувањето на кариерата, доколку тоа е можно во некој момент во иднина.

„Сè уште се гледам себеси како танцувам и пеам. Секогаш наоѓам план Б и план Ц, знаете. Тоа сум јас. Ако не можам да трчам, ќе одам. Ако не можам да одам, ќе ползам. Но, нема да престанам“, рече таа.

Режисерката Ајрин Тејлор изјави за новинската агенција PA дека расправала дали да го сними Дион кога ненадејно почнал нападот, но одлучила да продолжи бидејќи пејачката, позната по својот моќен глас, и рекла дека „не мора да бара дозвола за снимање било што “.

Истакна дека Дион цврсто кажала дека сака снимката да се задржи.

Тејлор додала дека по ужасната епизода, Дион отпеала прекрасна песна и си заминала во многу добро расположение.

Трендинг

На почеток
error: