Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Надал спремен за Ролан Гарос

Шпанскиот тенисер веќе неколку дена е во Париз, а неговата форма можеше да се види на вчерашниот тренинг.

Рекордерот по број на трофеи на турнирот одигра мини-натпревар со Американецот Себастијан Корда.

Тие се договорија да одиграат 90 минути и во моментот на паузата за натпреварот беше 6:3, 5:3 за Надал.

Секако, „натпреварот“ го следеа голем број навивачи, кои ја искористија приликата уште еднаш да го следат тренингот на Надал.
Секој поен беше проследен со голем аплауз и овации, а Надал јасно покажа дека нема да му треба многу за да се навикне на површината на која имаше толку голем успех.

https://x.com/GameSetAndTalk/status/1792888149967876228?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1792888149967876228%7Ctwgr%5E6852cbd34bb6fc8e264df9259a8286de35528e1f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.b92.net%2Fsport%2Ftenis%2Fvesti%2F24372%2Frafa-vec-nastimovao-sprave-video%2Fvest

Трендинг

На почеток
error: