Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Ѓоковиќ се појави со кацига, што е негово прво појавување во јавноста по инцидентот

Новак Ѓоковиќ случајно заврши во болница откако шише испадна од ранецот на навивач и го удри во глава.

Поради ова завршил во болница, но за среќа без посериозни последици.

Најдобриот тенисер на планетата Новак Ѓоковиќ на најдобар можен начин го започна своето учество на Мастерсот во Рим, откако по првото коло, во кое беше слободен, во второто го совлада Корентано Муте.

Бидејќи в недела ќе има дуел против Алехандро Табил, тој во сабота дојде на тренинзи во необичен стил.

Сепак, Новак не отишол на тренинг со обична опрема, туку носел кацига на главата.

Воодушеви беа многумина и стана хит на социјалните мрежи.

Трендинг

На почеток
error: