ВИДЕО: Реисот Реџепи го прогласи коронавирусот за мртов

Реисот на ИВЗ, Сулејман Реџепи во изјава за медиумите го прогласи коронавирусот за мртов, носејќи маска за заштита од истиот. Легендарна изјава, нема што…

„Успешно се справувавме до сега, а со одржувањето на овој намаз за Фитер Бајрам прогласувам и победа над вирусот. Им го честитам празникот на сите муслимани во земјава“, истакна тој.

Реџепи ги повика верниците да ги почитуваат мерките за заштита, бидејќи како што вели, заштитата на здравјето е една од основните исламски верски должности.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *