Медиасет.мк

#ТРЕНД

ВИДЕО: Руска политичарка по бикини прави „ангел“ во снегот

Руската политичарка Ана Терешкова сакаше да ги поттикне своите сограѓани да се станат појаки, фрлајќи се полугола во снегот и правејќи „ангел“ во него. Нејзината постапка беше осудена, па Русите ја обвинија дека го засрамила нејзиниот град.

Терешкова е снимена како изведува „снежни ангели“ во бикини во Новосибирск, Русија на -20 степени.

„Ова е Сибир! Минус 20, каква убавина“, објави политичарката на својот Инстаграм профил. Таа со овој потег сакала да ги поттикне своите сограѓани да се „капат во снег“, бидејќи тоа е „најдобар начин да се зајакне“.

Но, нејзината постапка не наиде на одобрување кај нејзините сограѓани.

„Многу чудно сликање“, „Ваквите видеа воопшто не одговараат на вашиот статус на политичар“, се дел од коментарите.Трендинг

На почеток
error: