Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Снимен коњ на покривот на потопена куќа во Бразил

Објавени сателитски снимки од поплавите во Грција, нивото на водата расте – ново предупредување за евакуација

Во бразилската држава Рио Гранде до Сул најмалку сто луѓе загинаа поради поплави и лизгање на земјиштето што се случија по обилните дождови. Повеќе од стотина се сметаат за исчезнати, а околу 160.000 луѓе морале да ги напуштат своите домови, пишува Би-би-си. Вчера беа објавени снимки од коњ кој се качил на покривот на поплавената […]

The post (Видео) Снимен коњ на покривот на потопена куќа во Бразил first appeared on Скопје1.мк.

Трендинг

На почеток
error: