Медиасет.мк

#ТРЕНД

(ВИДЕО) Со дива и перверзна кореографија, Мадона отвори ЛГБТ настан


Поп иконата Мадона повторно го привлече вниманието на светската јавност со своето однесување, а овој пат како повод го искористи Месецот на гордоста на ЛГБТ.

„Месецот на гордоста“ се одржува во САД во спомен на немирите во Стоунвол, кои се случија на крајот на јуни 1969 година. Овој месец се одбележуваат многу настани за да се препознае влијанието на ЛГБТ луѓето врз светот.

Мадона тоа очигледно го сфатила сериозно, што го покажала со концертот во Њујорк, каде еден од настапите го завршила со бакнежи со 26-годишниата раперка Токиша од Доминиканската Република.

Мадона и Токиша го изведоа својот хит „Hung Up“ од 2005 година, кој го зачинија со „дива“ и прилично перверзна танцова кореографија. Во моментите кога раперката клекнала пред 63-годишната Мадона, пејачката изјавила: „Тешка задача, но некој мора да ја направи“, алудирајќи на орален секс, по што си размениле жешки бакнежи.Трендинг

На почеток
error: