Медиасет.мк

Медиасет

Започнува снимањето на новата сезона на „И само така…“, спин оф на „Сексот и градот“

Серијата „Сексот и градот“ се појави пред 25 години и предизвика вистинска врева во тогашниот ТВ свет.

Последната сезона беше емитувана во 2004 година, но бројот на нејзините фанови, неколку милиони ширум светот, никогаш не почна да опаѓа, а серијата доби култен статус. Затоа одлуката да се создаде спин-оф серија во 2021 година под името „And Just Like That“ ги израдува сите.

Серијата „And Just Like That“ е снимена без еден од омилените ликови Саманта, ако не се смета нејзиното многу кратко појавување во епизодна улога, но без разлика на негодувањето на некои фанови, првата сезона помина доста добро.

Се чини дека приказната не е завршена и допрва започнува, па по завршувањето на втората сезона, дефинитивно ќе се снима и третата сезона на „И само така“ (And Just Like That).

Веста за почетокот на снимањето на третата сезона беше споделена на Инстаграм профилот на протагонистката на серијата и филмовите, Сара Џесика Паркер, која ја игра неповторливата Кери Бредшо.

Сара Џесика Паркер вешто го сокри името на новата сезона. Засега останува мистерија што ќе се случува во новата сезона и дали ќе има нови ликови.

Она што е познато е дека во него нема да се појави Че Дијаз, еден од најомразените ликови во историјата на телевизијата, кого минатата сезона го играше Сара Ромирез.

Упатените тврдат дека причина за тоа е незадоволството на фановите од овој лик. Покрај тоа, креаторите на серијата чувствуваат дека Че нема што повеќе да придонесе за серијата.

Трендинг

На почеток
error: