Connect with us

Hi, what are you looking for?

АКТУЕЛНО

Актерот Иван Босиљчиќ има коронавирус

Познатиот српски актер Иван Босиљчиќ со публиката преку социјалните мрежи ја сподели веста дека е заразен со коронавирус.

Тој вели дека сите колеги со кои тој бил во контакт, како и неговата сопруга, пејачката Јелена Томашевиќ и ќерката Нина, се негативни за коронавирусот.

„Мојот тест на ковид е позитивен, во текот на следниот период ќе закрепнувам во домашна изолација. Имам симптоми, под надзор сум на добри лекари. Исклучително ми е важно тоа што никој од над 30 колеги со кои бев секој ден, не е заразен. Исто така, моите членови на семејството се здрави. Ви благодарам за разбирањето. Се гледаме наскоро во здравје. Чувајте се“, напиша Иван.

 

View this post on Instagram

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

A post shared by Ivan Bosiljcic (@ivanbosiljcicofficial)

error: