Медиасет.мк

Медиасет

Биографиите на принцот Хари и Меган Маркл се отстранети од веб-страницата на кралското семејство

Индивидуалните биографии на принцот Хари и Меган Маркл се отстранети од официјалната веб-страница на кралското семејство.

Откако им биле отстранети биографиите, на нивно место е пронајдена заедничка биографија, која сега е на самото дно на листата на членови на кралското семејство.

„Како што беше најавено во јануари 2020 година, војводата и војвотката од Сасекс се повлекоа од кралските должности“, се вели во описот што се поврзува со нивната директна страница.

Двојката се венча во капелата Виндзор на 19 мај 2018 година и сега се родители на две деца: принцот Арчи и принцезата Лилибет.

Веб-страницата потоа продолжува да ги набројува достигнувањата на Хари, вклучително и неговите 10 години во вооружените сили и неговите напори во ко-основањето на добротворната организација Sentebale.

Што се однесува до Маркл, во заедничката биографија се споменува нејзиното учество во серијата „Suits“ која имаше седум сезони и над 100 епизоди.

Трендинг

На почеток
error: