Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ТРЕНД

Боксер си ја убил девојката, па објавил на Твитер

Турскиот боксер Селим Ахмет Кемалоглу ја убил својата девојка Зејнеп Сенпанар со која живел во заедница.

Според турските медиуми, тој ја убил наутро на Рамазан, а убиството го извршил со нож со кој се повредил.

Тие исто така известуваат дека боксерот е хоспитализиран и под полициски надзор.

Додаваат дека постоела расправија што набргу станала насилна, при што ја прободел девојката во градите со нож. Потоа ги повикал службите за итни случаи и пријавил сè. Откако ја убил девојката, тој го објавил убиството на Твитер.

„Однесе два живота, очите сега ти се просветлени“, напиша тој.

Љубовната врска помеѓу 27-годишниот боксер и две години помладата Зејнеп, траела долго, но во јавноста се појави транскрипт од апликацијата „Whatsapp“, каде што девојката му открива не еден од нејзините пријатели дека „повеќе од еден месец не е во врска со Ахмет“.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: