Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФОКУС

Државата ќе ги награди Дејан Георгиевски и неговиот тренер со 2,4 милиони денари за освоениот сребрен медал во дисциплината теквондо на Олимписките игри во Токио. „Владата...

#ФОКУС

Министерството за здравство објави препораки за заштита согласно добиените информации од метео-алармот на Управата за хидрометеоролошки работи целата територија на Република Македонија во следните...

#ФОКУС

На барање на Министерството за транспорт и врски утре  во период од  9 до 14 часот  на територијата на општина  Охрид и општина Струга ...

#ФОКУС

Познатото дуо „Сирилик“ (Cyrilic), браќата Андреј и Бојан, го преработи хитот на Роберт Билбилов од 2008 година, „Јас те губам“. Во новата верзија, вокалот е...

Advertisement
Advertisement

#ФОКУС

Успесите и испорачаните резултати на Општина Охрид во насока на исполнување на препораките на УНЕСКО, беа едни од најважните причини поради кои Комитетот на...

#ОХРИД

Фекалиите што ги собрале од рестораните и тоалетите кај Св. Наум ги истураат во грмушки на помалку од 100 метри од плажа. На местото...

#ФОКУС

Вработените во Министерството за надворешни работи (МНР) ќе користат електрични тротинети, како пример за одговорно однесување кон животната средина и проблемот со аерозагадувањето. Министерот...

error: