Медиасет.мк

#ФОКУС

Двајцата загинати, седум повредени – несреќата се случила при претекнување

Двајца загинати и сеудм повредени има во несреќата на патот Штип-Кочани.

„Јавен обвинител од ОЈО Кочани изврши увид на лице место, издадени се повеќе наредби за утврдување на причините за несреќата. На увидот присуствуваше и вешто лице од областа на сообраќајот, а според првичните сознанија до несреќата дошло при претекнување.

Издадена е наредба за прибирање траги од лице место, за обдукција на телата на починатите, наредба за испитување на примероци од крв и урина од учесниците во несреќата, а ќе биде наредено и сообраќајно-техничко вештачење“, велат од Обвинителството.

Трендинг

На почеток
error: