Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ЖИВОТ

Диетата на Бијонсе која го решава проблемот „морам да ‘симнам’ 4-5 вишок килограми

Се повеќе и повеќе слушаме некој како вели: „За една недела сум на море и морам да „симнам“ 4-5 вишок килограми“.

Како да ослабете? Пијте „Мадал Бал“, советува Бијонсе. Таа е најголемиот фан на вкусниот пијалок во САД, па дури ја крстија диетата по неа.

Според новинската агенција „Ројтерс“, примерот на пејачката го следат цел куп светски познати личности како Наоми Кембел, Мадона, Мараја Кери, Гвинет Палтроу, Ештон Качер, кои слабеат здраво за кратки рокови со швајцарскиот природен сируп.

Всушност, холивудските ѕвезди го нарекуваат сирупот „Лимонска програма за детоксификација“. Лимонска, бидејќи во вода се раствораат еднакви пропорции од сирупот и свежо исцеден лимонов сок со додаток малку лута пиперка или ѓумбир.

Тестовите покажуваат дека 70% од луѓето кои ја спровеле целосната програма од 7-10 дена, ослабеле помеѓу 5 и 10 кг, а останатите 30% симнале помеѓу 3 и 5 килограми.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: