ВИДЕО: Со неколку пати вежбање неделно до зацврстен задник

Многумина мислат дека е тешко да имаат кренат, затегнат задник. Сепак, со посветен тренинг и упорност, но и со вистински вежби, ова не е невозможно. Ако правилно ги правите следниве пилатес вежби дома, ќе ги активирате мускулите на стомакот, грбот и задникот. Се што ви треба е мала пилатес топка. Обидете се да направите 2-3 повторувања и вежбајте 5 пати неделно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *