Дивоградбата кај Мавровка ја градат мистериозни виши сили со помош на самовили

Нови сознанија за светоста на локацијата пред ТЦ Мавровка фрлаат ново светло на овој бизарен случај, во кој и после неколку огласи во весник со цел да се најде сопственикот, не се знае кој и што гради.

Имено, според информациите на анонимен исцелител, вработен во општина Чаир како советник на градоначалникот, објектот го градат мистериозни виши сили, со помош на самовили, кои кога никој не гледа, мешаат малтер и го креваат објектот.

Од општина Чаир велат дека ова е единствениот логичен заклучок после сите пожари и несреќи што се случија на тоа место и најавија дека се’ додека не се докаже спротивното, ќе ги прекинат сите инспекции врз објектот.

Извор: кооперација.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *