Медиасет.мк

Медиасет

Драма во Бакингемската палата: принцезата Ана, сестра на кралот Чарлс, итно примена во болница

Британската принцеза Ана се здобила со „лесни повреди и потрес на мозокот“ по инцидентот на имотот Геткомб синоќа и моментално е во болница, соопшти Бакингемската палата.

„Принцезата Ана претрпе полесни повреди и потрес на мозокот по инцидентот во Gatcombe Park Estate вчера вечерта. Нејзиното кралско височество останува во болницата Саутмед во Бристол како мерка на претпазливост за набљудување и се очекува целосно и брзо закрепнување“, соопшти палатата.

Во соопштението се наведува дека кралот Чарлс е информиран за повредите на неговата сестра.

Целото кралско семејство е со принцезата и се надеваат на нејзино брзо закрепнување“, заклучи Бакингемската палата.

Трендинг

На почеток
error: